РОЛЬ СОЦІАЛЬНОГО ПЕДАГОГА ЯК МЕДІАТОРА В ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (НІМЕЦЬКИЙ ДОСВІД)

Автор(и)

  • Євгенія ГЛАДИШКО Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна https://orcid.org/0000-0001-7852-9500

DOI:

https://doi.org/10.17721/2616-7786.2023/9-1/2

Ключові слова:

безпечне освітнє середовище, медіатор, німецька освіта, соціальний педагог, шкільна медіація

Анотація

Вступ. Актуалізовано питання ролі соціального педагога як медіатора в організації безпечного освітнього середовища. Зазначено, що війна та загальна ситуація надзвичайного стану суттєво впливають на освітнє середовище закладів загальної середньої освіти.
Методи. У процесі дослідження використано пошуковий метод за наявною методичною та науковою літературою з подальшим аналізом знайденого матеріалу, а також методи класифікації, систематизації, узагальнення, порівняння.
Результати. Аналіз впровадження практики шкільної медіації в німецьку освіту показує, що вона ґрунтується як на психолого-педагогічних досягненнях (ідеї П. Наторпа та концепції Халтунга), так і на нормативно правових документах (мінімальні стандарти в окремих федеральних землях та рекомендації посередництва Bundesverband). Розглянуто модель "Лідери конфліктів" від Ортруд Хагедорн та вказано на переваги та недоліки її впровадження. Визначено чотири переваги згаданої моделі: зниження емоційної напруги, відповідальність сторін конфлікту, дискусія та врівноваженість.
Висновки. Висвітлено ключові аспекти німецького досвіду медіації, які необхідно враховувати під час його впровадження в українському освітньому просторі.

Посилання

.

##submission.downloads##

Опубліковано

30-04-2024