МОТИВАЦІЯ ЗАЛУЧЕННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ ДО ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Автор(и)

  • Лариса ПОЛІВКО Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна https://orcid.org/0000-0002-9102-2779
  • Данило ЩОГОЛЬ Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна https://orcid.org/0009-0002-5489-9050

DOI:

https://doi.org/10.17721/2616-7786.2023/9-1/4

Ключові слова:

волонтерство, волонтерський рух, молодь, мотивація, соціальна робота

Анотація

Вступ. Молодіжний волонтерський рух в Україні набув свого сплеску з лютого 2022 року. Саме відтоді цей рух набуває ознак професіоналізму, де чітко простежується відпрацьований механізм роботи. Мета дослідження проаналізувати розвиток волонтерського руху в Україні, визначити мотиваційні чинники залучення української молоді до волонтерської діяльності, охарактеризувати перспективи розвитку молодіжних волонтерських ініціатив.
Методи. У процесі дослідження застосовано методи теоретико-методологічного аналізу та анкетування.
Результати. Волонтерство сьогодні стає популярною діяльність, що приваблює молодь до нього долучатися. У цьому контексті важливо розуміти, що треба робити, аби якісно працювати з волонтерською спільнотою. І саме це має постати ключовим питанням соціальної політики держави задля підтримки молоді в цій діяльності, створення для них належних умов та можливостей у розробці програм/проєктів у сфері волонтерства.
Висновки. Зазначено, що актуальним питанням сьогодення є розвиток волонтерських ініціатив та підтримка молоді в цьому напрямі. Відповідно, залучення більшої кількості молоді до волонтерського руху сприятиме розвитку соціальної роботи, адже волонтерство є одним із її напрямів, який допомагає подолати труднощі для клієнтів соціальної роботи.

Біографія автора

Данило ЩОГОЛЬ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна

студент бакалаврату за спеціальністю 231 Соціальна робота, факультету психології

##submission.downloads##

Опубліковано

30-04-2024