ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ЖІНОК: ПСИХОЛОГІЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ЯВИЩА

Автор(и)

  • Л. Рутьян Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна https://orcid.org/0000-0001-9609-2381

DOI:

https://doi.org/10.17721/2616-7786.2019/5-1/11

Ключові слова:

домашнє насильство жінок, подружнє насильство, статева ознака, чинники, що обумовлюють на- сильство, психологічна травма, програми з профілактики домашнього насильства, перспективні напрями профілак- тики домашнього насильства.

Анотація

Досліджується проблематика домашнього насильства жінок, психологічні та соціальні детермінанти даного явища. Зазначено, що дана проблема перебуває в центрі уваги зарубіжних і вітчизняних науковців, а також органів державної влади та неурядових організацій. Звертається увага на те, що саме статева ознака служить причиною того, що практично в усіх країнах світу жінка виступає жертвою різних видів насильства. Перераховано програми щодо запобігання та боротьби з насильством щодо дітей, молоді та жінок, які фінансуються керівництвом Євро- пейського Союзу. Докладно розглянуто чинники, що обумовлюють насильство в сім'ї загалом і зокрема над жінками. Зазначено, що насильство щодо жінок зачіпає всю сім'ю. Наведено основні складові програми щодо профілактики до- машнього насильства над жінками. Перераховано перспективні напрями профілактики домашнього насильства.

##submission.downloads##

Опубліковано

25-03-2020